STADNINY I STAJNIE

SERWIS TURYSTYCZNY PROMUJĄCY TURYSTYKĘ KRAJOZNAWCZĄ ORAZ AGROTURYSTYKĘ W BESKIDACH.

STADNINY, STAJNIE, JAZDA KONNA
Agroturystyka jako forma aktywnego wypoczynku robi coraz większą karierę i staje się coraz częstszym celem podróży, szczególnie wśród turystów z dużych aglomeracji miejskich. Zaliczamy tutaj także aktywny wypoczynek wśród koni.



Jedną z wielu atrakcji Beskidu Sądeckiego są niewątpliwie konie.
Miłośnicy jeździectwa znajdą tutaj stadniny, stajnie lub gospodarstwa agroturystyczne zajmujące się turystyką konną. Początkujący mogą skorzystać z fachowych lekcji udzielanych przez instruktorów. Dla wprawionych dżokejów czekają górskie szlaki konne, wielodniowe rajdy czy zawody sportowe. Kryte ujeżdżalnie pozwalają uprawiać jeździectwo przez cały rok. Niezapomnianych wrażeń dostarczy jazda zimą.

Szkoły jazdy górskiej, rajdy i wycieczki, hipoterapia, ujeżdżalnie to tylko niektóre z hippicznych atrakcji.

Większość ofert posiada na miejscu domy noclegowe. Wieczorne biesiady w terenie na grzbiecie konia zapewnią niezapomnane wrażenia.

Oprócz tego kuligi konne, z pieczeniem barana, wspólne grzybobrania.

NAJLEPSZY WYPOCZYNEK- tylko konno.



Beskid Sądecki to część Beskidu Zachodniego w Karpatach Zewnętrznych. Góry rozpościerają się na wschód od doliny Dunajca i ciągną się po dolinę Białej Dunajcowej oraz Przełęcz Tylicką.
Od zachodu graniczy z Gorcami , Pieninami i Beskidem Wyspowym, na południu góry przecina granica polsko-słowacka, w stronę wschodnią ciągnię się Beskid Niski. Na północy z nizinną częścią Polski łączy Sądecczyznę Pogórze Rożnowskie.
Dwa pasma - Jaworzyny Krynickiej i Radziejowej - rozdzielone są doliną Popradu. Najwyższe wzniesienie to Radziejowa (1265 m n.p.m.). Cała grupa górska ma ok 50 km długości.
U podnóża Beskidu Sądeckiego, przy ujściu Popradu i Kamienicy do Dunajca, leży Kotlina Sądecka - razem tworzące Ziemię Sądecką. Z punktu widzenia turystyki do tego obszaru można włączyć jeszcze zbiornik Rożnowski na Pogórzu Rożnowskim. Tak ujęty teren staje się jednym z najciekawszych rejonów turystycznych w Polsce. Wielość szlaków pieszych, rowerowych, konnych, wodnych, nartostrady i wyciągi, stadniny koni, hotele, pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne, spływy rzeczne, kąpieliska i sporty wodne - tworzą na terenie sądecczyzny doskonałą bazę turystyczną dla licznej rzeszy miłośników gór i turystyki krajoznawczej. Dodając do tego źródła wody mineralnej, czyste lasy, świeże powietrze, wspaniałe pejzaże oraz całe bogactwo kulturowo-folklorystyczne mamy w zasięgu ręki i portfela różnorodny i wyjątkowy region.
Punktem orientacyjnym tej ziemi stanowi miasto Nowy Sącz, które wraz ze Starym Sączem tworzy ponad 100 tysięczny ośrodek usługowo-przemysłowy, idealny do obsługi całego regionu.
Uzdrowiska rozsiane po górskich dolinach, słynne nie tylko w Polsce zachęcają kuracjuszy do przyjazdu. Wymienić tu można te najsłynniejsze: Krynica-Zdrój, Piwniczna-Zdrój, Muszyna Zdrój, Szczawnica-Zdrój czy urokliwe gminy i wsie, jak: Tylicz, Rytro, Łomnica-Zdrój, Wierchomla, Żegiestów, Krościenko nad Dunajcem czy Kamianna. Każda z tych miejscowości ma do zaoferowania szereg atrakcji i równocześnie może się stać miejscem noclegowym w czasie uprawiania czynnej turystyki krajoznawczej.