WYCIĄGI I STACJE NARCIARSKIE

SERWIS TURYSTYCZNY PROMUJĄCY TURYSTYKĘ KRAJOZNAWCZĄ ORAZ AGROTURYSTYKĘ W BESKIDACH.

WYCIĄGI, STACJE NARCIARSKIE, STOKI,
Trasy zjazdowe o zróżnicowanym stopniu trudności.Największy kompleks narciarski w Beskidzie Sądeckim to stacja narciarska Dwie Doliny, łacząca ze sobą Wierchomlę i Szczawnik.

W rejonie Piwnicznej-Zdroju w promieniu kilku kilometrów znajdują się wyciągi narciarskie na Suchej Dolinie w Kosarzyskach, Kokuszka, czy Ryterski Raj w Rytrze.

W rejonie Szczawnicy znajduje się nowootwarty wyciąg w Jaworkach, poza tym: Palenica, a w pobliżu Stajkowa w Krościenku i Czorsztyn-Ski w Kluszkowcach (Gorce).

Polecamy również mniejsze stoki: Henryk i Słotwiny w Krynicy-Zdroju, Stajkowa w Krościenku nad Dunajcem czy wyciąg w Kamiannej.

Znaleźć tutaj także można prywatne małe stoki dla dzieci wyposażone w orczyki i oświetlone, głównie w Tyliczu, a także Krzyżówka, Krynica-Zdrój, Powroźnik czy Ochotnica w Gorcach.

Tego nie trzeba specjalnie reklamowaćBeskid Sądecki to część Beskidu Zachodniego w Karpatach Zewnętrznych. Góry rozpościerają się na wschód od doliny Dunajca i ciągną się po dolinę Białej Dunajcowej oraz Przełęcz Tylicką.
Od zachodu graniczy z Gorcami , Pieninami i Beskidem Wyspowym, na południu góry przecina granica polsko-słowacka, w stronę wschodnią ciągnię się Beskid Niski. Na północy z nizinną częścią Polski łączy Sądecczyznę Pogórze Rożnowskie.
Dwa pasma - Jaworzyny Krynickiej i Radziejowej - rozdzielone są doliną Popradu. Najwyższe wzniesienie to Radziejowa (1265 m n.p.m.). Cała grupa górska ma ok 50 km długości.
U podnóża Beskidu Sądeckiego, przy ujściu Popradu i Kamienicy do Dunajca, leży Kotlina Sądecka - razem tworzące Ziemię Sądecką. Z punktu widzenia turystyki do tego obszaru można włączyć jeszcze zbiornik Rożnowski na Pogórzu Rożnowskim. Tak ujęty teren staje się jednym z najciekawszych rejonów turystycznych w Polsce. Wielość szlaków pieszych, rowerowych, konnych, wodnych, nartostrady i wyciągi, stadniny koni, hotele, pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne, spływy rzeczne, kąpieliska i sporty wodne - tworzą na terenie sądecczyzny doskonałą bazę turystyczną dla licznej rzeszy miłośników gór i turystyki krajoznawczej. Dodając do tego źródła wody mineralnej, czyste lasy, świeże powietrze, wspaniałe pejzaże oraz całe bogactwo kulturowo-folklorystyczne mamy w zasięgu ręki i portfela różnorodny i wyjątkowy region.
Punktem orientacyjnym tej ziemi stanowi miasto Nowy Sącz, które wraz ze Starym Sączem tworzy ponad 100 tysięczny ośrodek usługowo-przemysłowy, idealny do obsługi całego regionu.
Uzdrowiska rozsiane po górskich dolinach, słynne nie tylko w Polsce zachęcają kuracjuszy do przyjazdu. Wymienić tu można te najsłynniejsze: Krynica-Zdrój, Piwniczna-Zdrój, Muszyna Zdrój, Szczawnica-Zdrój czy urokliwe gminy i wsie, jak: Tylicz, Rytro, Łomnica-Zdrój, Wierchomla, Żegiestów, Krościenko nad Dunajcem czy Kamianna. Każda z tych miejscowości ma do zaoferowania szereg atrakcji i równocześnie może się stać miejscem noclegowym w czasie uprawiania czynnej turystyki krajoznawczej.
Wyciąg narciarski, karczma, szkoła jazdy
Stok narciarski - STAJKOWA - Krościenko nad Dunajcem

AGROTURYTYKA Z NARTAMI W TLE
gospodarstow agroturystyczne - GAWĘCKÓWKA - Krynica-Zdrój - Krzyżówka

www.wierchomla.com.pl
Stacja narciarska DWIE DOLINY

www.ryterskiraj.pl
Wyciąg narciarski RYTERSKI RAJ

www.czorsztyn-ski.com.pl
Rodzinna stacja narciarska w Kluszkowcach

www.suchadolina.pl
Wyciągi narciarskie - SUCHA DOLINA, Kosarzyska, Piwniczna-Zdrój

www.kokuszka-ski.pl
Wyciąg narciarski - Kokuszka, Piwniczna-Zdrój

www.wierchomla.com.pl
Stacja narciarska DWIE DOLINY - SZCZAWNIK

www.jaworzynakrynicka.pl
Kolej gondolowa Jaworzyna Krynicka - Krynica-Zdrój

www.slotwiny.pl
Kompleks narciarski SŁOTWINY - Krynica-Zdrój

www.kamianna-wyciagi.pl/
Wyciąg narciarski - KAMIANNA